Jak przebiega przemiał tworzyw sztucznych?
Przemiał tworzyw sztucznych obejmuje czynności, które mają na celu rozkruszenie większych partii odpadów poprodukcyjnych. Rezultatem takiego działania jest otrzymanie materiału zwanego regranulatem. Zwykle powstaje na skutek recyklingu butelek i opakowań foliowych. Na czym polega przemiał tworzyw sztucznych i jakie ma zalety?
Przemiał tworzyw sztucznych – na czym polega ten proces?
Przemiał tworzyw sztucznych to pierwszy krok do dalszego procesu recyklingu. Polega na zebraniu większej partii materiału i posortowaniu go. Następnie tworzywa sztuczne mogą być poddane rozdrobnieniu i rozkruszeniu dużą siłą. W efekcie materiał rozpada się na mniejsze kawałki. Kolejnym krokiem jest formowanie nowych produktów z pełnowartościowego odpadu. W tym celu stosuje się m.in. prasowanie, odlewanie oraz wytłaczanie. Przemiał tworzyw sztucznych przebiega z wykorzystaniem specjalnych maszyn. Automatyzacja procesu pozwala wytworzyć np. granulat oraz przemiał.
Zalety przemiału tworzyw sztucznych
Przemiał tworzyw sztucznych pozwala ponownie wykorzystać wiele materiałów i wprowadzić je znowu do obiegu. Proces obejmuje zwykle takie surowce, jak PA, PP, PE, PS, ABS, czy też PC. Są to więc wszelkiego rodzaju folie, płyty, pojemniki, skrzynki i wszystkie tworzywa sztuczne. Dzięki przemiałowi tworzyw sztucznych zyskuje się przede wszystkim aspekty ekologii i zmniejszenia ilości odpadów. To także sposób na oszczędność materiałów produkcyjnych i energii. Recykling pozwala wytworzyć produkty, które będą miały zbliżone parametry, jak pierwotne przedmioty. Warto jednak pamiętać, że tylko profesjonalne firmy oferujące przemiał tworzyw sztucznych mogą zagwarantować, że proces ten przebiegnie zgodnie z prawem i w odpowiedni sposób. Właśnie dlatego oferta recyklingu tworzyw sztucznych Mag-Bar cieszy się tak dużym uznaniem wśród Klientów, którzy cenią sobie aspekty ekologii.
Dlaczego warto poddawać tworzywa sztuczne przemiałowi?
Tworzywa sztuczne wymagają tysięcy lat, aby ulec rozkładowi. Dzięki przemiałowi można więc ponownie wykorzystać wiele materiałów i wprowadzić je do ponownego obiegu. To korzyści zarówno pod kątem ekologii, jak i finansów. Warto pamiętać, że praktycznie każde materiały z tworzyw sztucznych nadają się do przemiału. Dużą zaletą tego procesu jest również fakt, że przemiałowi podlegają nawet zanieczyszczone produkty, z których wytwarza się worki foliowe dla rolnictwa i wielu innych gałęzi gospodarki. Warto więc zlecać przemiał tworzyw sztucznych profesjonalnym firmom, które dbają o aspekty prawne i środowiskowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana